Auktion 7:e december

Visning: Lördag 6:e december kl. 11.00–14.00 & söndag 7:e december kl. 10.00–12.00.

Slagauktion startar: Söndag 7:e december kl. 12.00. Plats: Bälinge Svista 55, Uppsala.

Onlinebudgivning pågår under hela auktionen.

Auktion 7:e december
Closed
Oidentifierad konstnär. Olja på pannå, signerad.
396
Final bid200 SEK
Est300 SEK
Closed
Okänd konstnär. Olja på duk, blomsterstilleben, signerad.
404
Final bid150 SEK
Est500 SEK
Closed
Annika Berggren. Tavla, mixed media.
464
Final bid50 SEK
Est300 SEK
Closed
Tavlor, 2st.
465
Tavlor, 2st.
Final bidNo bids
Est300 SEK
Closed
Ragnar Söderström. Olja på duk, signerad.
570
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Closed
Lars Olofsson. Olja på pannå, signerad.
573
Final bid100 SEK
Est600 SEK
Closed
Eric Andreas Roos. Olja på duk, signerad.
574
Final bid50 SEK
Est400 SEK
Closed
Tavlor, 5st.
577
Tavlor, 5st.
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Closed
Tavla, textil.
578
Tavla, textil.
Final bid150 SEK
Est500 SEK
Closed
Tavlor, 6st, samt en ram.
586
Tavlor, 6st, samt en ram.
Final bid50 SEK
Est300 SEK
Closed
Oidentifierad konstnär. Blandteknik, signerad.
625
Final bid250 SEK
Est500 SEK
Closed
Okänd konstnär. Olja på duk.
626
Okänd konstnär. Olja på duk.
Final bid50 SEK
Est500 SEK
Closed
Ramar, spegel och tavla, 4 delar.
640
Final bidNo bids
Est400 SEK
Closed
Oidentifierad konstnär. Olja på duk, signerad.
644
Final bid50 SEK
Est500 SEK
Closed
Elisabeth Lundqvist. Litografi, signerad.
645
Final bid50 SEK
Est400 SEK
Closed
Gösta Gierow. Litografi, signerad.
646
Final bidNo bids
Est400 SEK
Closed
Gustav Rudberg. Färglitografi, signerad.
647
Final bidNo bids
Est400 SEK
Closed
Oidentifierad konstnär. Blyertsteckning, signerad.
648
Final bidNo bids
Est400 SEK
Closed
Ram, förgylld, rokokostil, 1900-tal.
655
Final bid100 SEK
Est600 SEK
Closed
Fotogravyr, Le Martin.
658
Fotogravyr, Le Martin.
Final bidNo bids
Est400 SEK
Closed
Torbjörn Finn. Tavlor 2st, signerade.
684
Final bid50 SEK
Est400 SEK
Closed
Knut Norman. Olja på pannå, signerad.
690
Final bid150 SEK
Est400 SEK
Closed
Jens Gustavsen. Olja på pannå, signerad.
692
Final bidNo bids
Est400 SEK
Closed
695
Final bidNo bids
Est400 SEK
Closed
Torbjörn Finn. Tavlor, 2st, signerade.
697
Final bid50 SEK
Est400 SEK
Kontakt

Upplands Auktionsverk

Bälinge-Svista 55

755 93 Uppsala

0735015566

info@upplandsauktionsverk.se

Öppettider

Inlämning och Upphämtning:

Måndag: 13.00 – 17.00
Tisdag: 13.00 – 17.00
Onsdag: 13.00 – 19.00

Under auktionshelgerna:
Lördag, visning: 11.00 – 14.00
Söndag, auktion: 10.00 – 17.00

Följ oss