Auktion 7:e december
Visning: Lördag 6:e december kl. 11.00–14.00 & söndag 7:e december kl. 10.00–12.00.
Slagauktion startar: Söndag 7:e december kl. 12.00. Plats: Bälinge Svista 55, Uppsala.
Onlinebudgivning pågår under hela auktionen.
Lowest lot number
- Tavlor KonstClear filters

396
Oidentifierad konstnär. Olja på pannå, signerad.
Final bid200 SEK
Est300 SEK

404
Okänd konstnär. Olja på duk, blomsterstilleben, signerad.
Final bid150 SEK
Est500 SEK

464
Annika Berggren. Tavla, mixed media.
Final bid50 SEK
Est300 SEK

465
Tavlor, 2st.
Final bidNo bids
Est300 SEK

570
Ragnar Söderström. Olja på duk, signerad.
Final bid100 SEK
Est400 SEK

573
Lars Olofsson. Olja på pannå, signerad.
Final bid100 SEK
Est600 SEK

574
Eric Andreas Roos. Olja på duk, signerad.
Final bid50 SEK
Est400 SEK

577
Tavlor, 5st.
Final bid100 SEK
Est400 SEK

578
Tavla, textil.
Final bid150 SEK
Est500 SEK

586
Tavlor, 6st, samt en ram.
Final bid50 SEK
Est300 SEK

625
Oidentifierad konstnär. Blandteknik, signerad.
Final bid250 SEK
Est500 SEK

626
Okänd konstnär. Olja på duk.
Final bid50 SEK
Est500 SEK

640
Ramar, spegel och tavla, 4 delar.
Final bidNo bids
Est400 SEK

644
Oidentifierad konstnär. Olja på duk, signerad.
Final bid50 SEK
Est500 SEK

645
Elisabeth Lundqvist. Litografi, signerad.
Final bid50 SEK
Est400 SEK

646
Gösta Gierow. Litografi, signerad.
Final bidNo bids
Est400 SEK

647
Gustav Rudberg. Färglitografi, signerad.
Final bidNo bids
Est400 SEK

648
Oidentifierad konstnär. Blyertsteckning, signerad.
Final bidNo bids
Est400 SEK

655
Ram, förgylld, rokokostil, 1900-tal.
Final bid100 SEK
Est600 SEK

658
Fotogravyr, Le Martin.
Final bidNo bids
Est400 SEK

684
Torbjörn Finn. Tavlor 2st, signerade.
Final bid50 SEK
Est400 SEK

690
Knut Norman. Olja på pannå, signerad.
Final bid150 SEK
Est400 SEK

692
Jens Gustavsen. Olja på pannå, signerad.
Final bidNo bids
Est400 SEK

695
Final bidNo bids
Est400 SEK

697
Torbjörn Finn. Tavlor, 2st, signerade.
Final bid50 SEK
Est400 SEK