32 Mortel med stöt, mässing, 1835, Skultuna Bruk.

Mortel med stöt, mässing, 1835, Skultuna Bruk.
  • Mortel med stöt, mässing, 1835, Skultuna Bruk.

Höjd 15, diameter 20 cm. Stötens längd 26 cm. Daterad undertill 1835. Märkt SB. Skultuna Bruk.

  • Condition:Slitage.

Estimate1,500 SEK
Buyers Premium (inc. VAT)25%
Hammer Fee (inc. VAT)30 SEK
Kontakt

Upplands Auktionsverk

Bälinge-Svista 55

755 93 Uppsala

0735015566

info@upplandsauktionsverk.se

Öppettider

Inlämning och Upphämtning:

Måndag: 13.00 – 17.00
Tisdag: 13.00 – 17.00
Onsdag: 13.00 – 19.00

Under auktionshelgerna:
Lördag, visning: 11.00 – 14.00
Söndag, auktion: 10.00 – 17.00

Följ oss