Auktion 8:e februari
Välkommen på auktion, söndag 8:e februari.
Visning: Lördag 7:e februari kl. 11.00–14.00 & söndag 8:e februari kl. 10.00–12.00.
Slagauktion startar: Söndag 8:e februari kl. 12.00. Plats: Bälinge Svista 55, Uppsala.
Online bidding is available throughout the entire auction.
Lowest lot number
- ÖvrigtClear filters

10
Skulptur i brons, påfågel.
Starting bid50 SEK
Est2,000 SEK

22
Pennvässare, "Jupiter", Guhl & Harbeck, Hamburg, 1900-talets början.
Starting bid50 SEK
Est1,000 SEK

32
Mortel med stöt, mässing, 1835, Skultuna Bruk.
Starting bid50 SEK
Est1,500 SEK

38
Bordskanon i brons, modell från Regalskeppet Wasa, 1900-tal.
Starting bid50 SEK
Est2,000 SEK

68
Anatomisk modell, 1900-tal.
Starting bid50 SEK
Est600 SEK