38 Bordskanon i brons, modell från Regalskeppet Wasa, 1900-tal.

Längd ca 30 cm. Regalskeppet Wasa 1628. Brons och trä. Etikettmärkt undertill.
- Condition:Slitage.
| Estimate | 2,000 SEK |
| Buyers Premium (inc. VAT) | 25% |
| Hammer Fee (inc. VAT) | 30 SEK |