38 Bordskanon i brons, modell från Regalskeppet Wasa, 1900-tal.

Längd ca 30 cm. Regalskeppet Wasa 1628. Brons och trä. Etikettmärkt undertill.
- Skick:Slitage.
| Utrop | 2 000 SEK |
| Köparprovision (inkl. moms) | 25% |
| Slagavgift (inkl. moms) | 30 SEK |