Auktion 7:e december
Visning: Lördag 6:e december kl. 11.00–14.00 & söndag 7:e december kl. 10.00–12.00.
Slagauktion startar: Söndag 7:e december kl. 12.00. Plats: Bälinge Svista 55, Uppsala.
Onlinebudgivning pågår under hela auktionen.
Lägsta föremålsnummer
- Tavlor KonstRensa filter

396
Oidentifierad konstnär. Olja på pannå, signerad.
Slutpris200 SEK
Utrop300 SEK

404
Okänd konstnär. Olja på duk, blomsterstilleben, signerad.
Slutpris150 SEK
Utrop500 SEK

464
Annika Berggren. Tavla, mixed media.
Slutpris50 SEK
Utrop300 SEK

465
Tavlor, 2st.
SlutprisInga bud
Utrop300 SEK

570
Ragnar Söderström. Olja på duk, signerad.
Slutpris100 SEK
Utrop400 SEK

573
Lars Olofsson. Olja på pannå, signerad.
Slutpris100 SEK
Utrop600 SEK

574
Eric Andreas Roos. Olja på duk, signerad.
Slutpris50 SEK
Utrop400 SEK

577
Tavlor, 5st.
Slutpris100 SEK
Utrop400 SEK

578
Tavla, textil.
Slutpris150 SEK
Utrop500 SEK

586
Tavlor, 6st, samt en ram.
Slutpris50 SEK
Utrop300 SEK

625
Oidentifierad konstnär. Blandteknik, signerad.
Slutpris250 SEK
Utrop500 SEK

626
Okänd konstnär. Olja på duk.
Slutpris50 SEK
Utrop500 SEK

640
Ramar, spegel och tavla, 4 delar.
SlutprisInga bud
Utrop400 SEK

644
Oidentifierad konstnär. Olja på duk, signerad.
Slutpris50 SEK
Utrop500 SEK

645
Elisabeth Lundqvist. Litografi, signerad.
Slutpris50 SEK
Utrop400 SEK

646
Gösta Gierow. Litografi, signerad.
SlutprisInga bud
Utrop400 SEK

647
Gustav Rudberg. Färglitografi, signerad.
SlutprisInga bud
Utrop400 SEK

648
Oidentifierad konstnär. Blyertsteckning, signerad.
SlutprisInga bud
Utrop400 SEK

655
Ram, förgylld, rokokostil, 1900-tal.
Slutpris100 SEK
Utrop600 SEK

658
Fotogravyr, Le Martin.
SlutprisInga bud
Utrop400 SEK

684
Torbjörn Finn. Tavlor 2st, signerade.
Slutpris50 SEK
Utrop400 SEK

690
Knut Norman. Olja på pannå, signerad.
Slutpris150 SEK
Utrop400 SEK

692
Jens Gustavsen. Olja på pannå, signerad.
SlutprisInga bud
Utrop400 SEK

695
SlutprisInga bud
Utrop400 SEK

697
Torbjörn Finn. Tavlor, 2st, signerade.
Slutpris50 SEK
Utrop400 SEK