Auktion 7:e december

Visning: Lördag 6:e december kl. 11.00–14.00 & söndag 7:e december kl. 10.00–12.00.

Slagauktion startar: Söndag 7:e december kl. 12.00. Plats: Bälinge Svista 55, Uppsala.

Onlinebudgivning pågår under hela auktionen.

Auktion 7:e december
Avslutad
Oidentifierad konstnär. Olja på pannå, signerad.
396
Slutpris200 SEK
Utrop300 SEK
Avslutad
Okänd konstnär. Olja på duk, blomsterstilleben, signerad.
404
Slutpris150 SEK
Utrop500 SEK
Avslutad
Annika Berggren. Tavla, mixed media.
464
Slutpris50 SEK
Utrop300 SEK
Avslutad
Tavlor, 2st.
465
Tavlor, 2st.
SlutprisInga bud
Utrop300 SEK
Avslutad
Ragnar Söderström. Olja på duk, signerad.
570
Slutpris100 SEK
Utrop400 SEK
Avslutad
Lars Olofsson. Olja på pannå, signerad.
573
Slutpris100 SEK
Utrop600 SEK
Avslutad
Eric Andreas Roos. Olja på duk, signerad.
574
Slutpris50 SEK
Utrop400 SEK
Avslutad
Tavlor, 5st.
577
Tavlor, 5st.
Slutpris100 SEK
Utrop400 SEK
Avslutad
Tavla, textil.
578
Tavla, textil.
Slutpris150 SEK
Utrop500 SEK
Avslutad
Tavlor, 6st, samt en ram.
586
Tavlor, 6st, samt en ram.
Slutpris50 SEK
Utrop300 SEK
Avslutad
Oidentifierad konstnär. Blandteknik, signerad.
625
Slutpris250 SEK
Utrop500 SEK
Avslutad
Okänd konstnär. Olja på duk.
626
Okänd konstnär. Olja på duk.
Slutpris50 SEK
Utrop500 SEK
Avslutad
Ramar, spegel och tavla, 4 delar.
640
SlutprisInga bud
Utrop400 SEK
Avslutad
Oidentifierad konstnär. Olja på duk, signerad.
644
Slutpris50 SEK
Utrop500 SEK
Avslutad
Elisabeth Lundqvist. Litografi, signerad.
645
Slutpris50 SEK
Utrop400 SEK
Avslutad
Gösta Gierow. Litografi, signerad.
646
SlutprisInga bud
Utrop400 SEK
Avslutad
Gustav Rudberg. Färglitografi, signerad.
647
SlutprisInga bud
Utrop400 SEK
Avslutad
Oidentifierad konstnär. Blyertsteckning, signerad.
648
SlutprisInga bud
Utrop400 SEK
Avslutad
Ram, förgylld, rokokostil, 1900-tal.
655
Slutpris100 SEK
Utrop600 SEK
Avslutad
Fotogravyr, Le Martin.
658
Fotogravyr, Le Martin.
SlutprisInga bud
Utrop400 SEK
Avslutad
Torbjörn Finn. Tavlor 2st, signerade.
684
Slutpris50 SEK
Utrop400 SEK
Avslutad
Knut Norman. Olja på pannå, signerad.
690
Slutpris150 SEK
Utrop400 SEK
Avslutad
Jens Gustavsen. Olja på pannå, signerad.
692
SlutprisInga bud
Utrop400 SEK
Avslutad
695
SlutprisInga bud
Utrop400 SEK
Avslutad
Torbjörn Finn. Tavlor, 2st, signerade.
697
Slutpris50 SEK
Utrop400 SEK
Kontakt

Upplands Auktionsverk

Bälinge-Svista 55

755 93 Uppsala

0735015566

info@upplandsauktionsverk.se

Öppettider

Inlämning och Upphämtning:

Måndag: 13.00 – 17.00
Tisdag: 13.00 – 17.00
Onsdag: 13.00 – 19.00

Under auktionshelgerna:
Lördag, visning: 11.00 – 14.00
Söndag, auktion: 10.00 – 17.00

Följ oss